REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

OMü’ye Yeni Fakülte Binaları Geliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
OMü’ye Yeni Fakülte Binaları Geliyor
1.282
26 Eylül 2013 - 3:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Güral Porselen firması tarafından inşasına başlanan ve yüzde 80’i tamamlanan yeni Meteoroloji hizmet binasının Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne (OMÜ) devredileceğini açıkladı.

Samsun 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu yaptığı açıklamada, ilçeye Güral Porselen firması tarafından inşasına başlanan ve yüzde 80’i tamamlanan Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yeni hizmet binasının Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne(OMÜ) fakülte olarak kullanılması amacıyla devredileceğini söyledi. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün Atakum’da yer alan mevcut hizmet binası arazinin otel yapılması amacıyla Güral Porselen firmasına kiralandığını hatırlatan Samsun 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, arazi kullanım karşılığında Güral Porselen’in 19 Mayıs ilçesine yeni Meteoroloji Bölge Müdürlüğü hizmet binası inşaatına başladığını hatırlatarak, “Malum bir mahkeme olayı var. Güral Porselen mahkeme süreci beklenmek zorunda kalınınca ‘Biz pılımızı pırtımızı toplayıp gidiyoruz’ dediler ve yapacakları yatırımı başka ile kaydırdılar. 5 milyon liraya mal olan 4’er katlı 3 adet karkas şeklindeki binayı OMÜ’ye fakülte yapılması amacıyla devredilecek. Meteoroloji 19 Mayıs ilçesine gelmiyor. Zaten bu işe Meteorolojide bayıldı, kendileri zaten buraya gelmek istemiyordu. Gerekçe olarakta 19 Mayıs’ta yapılacak hava tahmin raporunun Samsun bazında farklılık göstereceği sebebiydi.” dedi.

19 Mayıs ilçesinde yer alan 40 dönüm arazinin Türk Hava Kurumu’na (THK) devredilmesi ile ilgili soruyu cevaplayan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “Biz 40 dönüm araziyi THK’ya tahsis ettik, Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’ın kendilerine mesajı ne yapmak istediklerini proje olarak ortaya koymaları talebi oldu. Şuanda bu aşamadayız. Bakanımız projenin ortaya konulmasında sonra arazi devrinin gerçekleştirileceğini ifade etti.” açıklamasında bulundu.

 

CİHAN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.