REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Organize Sanayi Bölgeleri’nde tahsilatlar 23 Ekim’den sonra

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Organize Sanayi Bölgeleri’nde tahsilatlar 23 Ekim’den sonra
1.107
26 Eylül 2013 - 19:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, BOTAŞ’la yapılan anlaşma gereği Organize Sanayi Bölgeleri Müteşebbis Heyetlerinden 11 Ekim’de tahsil edecekleri fatura tutarlarının 23 Ekim’e ertelendiğini açıkladı.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Orta ve Doğu Karadeniz Bölge Toplantısı, Samsun Anemon Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Samsun Ticaret Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve birçok ilin Organize Sanayi Bölgesi(OSB) yöneticileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu, OSBÜK’Ün 4562 sayılı OSB Kanunu ve OSB Uygulama Yönetmeliği hükümleri gereğince sanayi bölgeleri arasında yardımlaşmayı ve ortak sorunları çözüme kavuşturmalarını sağlamak amacıyla 1 Kasım 2002’de kurulduğunu belirterek, “Üst kuruluşumuz, kurulduğu günden bugüne kadar ekonomi ve iş dünyasında önemli bir boşluğu doldurmuş, OSBler açısından pek çok sorunun çözüme kavuşturulmasında önemli görevleri üslenerek çok ciddi başarılara imza atmıştır. Ülkemizin dört bir köşesindeki OSB’lerimizin gözü, kulağı ve sesi olan OSBÜK, tüm faaliyetlerini tüzel kişilik kazanmış 279 OSB için yapmaktadır.” dedi.

Samsun Ticaret Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise Samsun’un kara, deniz, hava ve demir yolu ulaşımına sahip Türkiye’nin 4 ilinden birisi olduğunu belirterek, şunları dile getirdi: “Samsun Gaziantep’te yer alan 46 milyon metrekare büyüklüğe sahip olan OSB gibi olmasa da küçük de olsa 5 tane OSB bölgemiz var. Samsun lojistiğe çok önem veriyor. Lojistik köy kurmak için Tekkeköy’de 500 dönümü kamulaştırdık ve bunu bin dönüme çıkarmak için çalışmalarımız var. Samsun turizm ve tarım kentidir. Yeni kurduğumuz Gıda OSB’de 5 bin metre kare ile 40 bin metrekare büyüklüğünde arazileri 25 yatırımcıya tahsisi yapıldı ve 4 tanesi üretime başladı. Bununla bilikte sanayimizin biraz daha ileriye gideceğini düşünüyorum. Potansiyelimiz yüksek, ancak tek muzdarip olduğumuz konu büyükşehir olmamıza rağmen ihracatımızın 450 milyon dolar civarında olmasıdır. Bunu 1 milyar dolara çıkarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Gıda OSB’nin faaliyete geçmesi ile buna ulaşacağız.”

Konuşmaların ardından söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, BOTAŞ’la yapılan anlaşma gereği OSB Müteşebbis Heyetlerinin fatura ödemelerini 11 Ekim tarihine kadar ödemeleri gerektiğinin sanayicilere daha önceden belirtildiğini hatırlattı. Elitaş, “OSB’lerin bu bedelleri ödemekte sıkıntı çekeceği ortaya çıkınca, Enerji ve Tabi Kaynakar Bakanımıza durumu ilettik. O da konuyu değerlendirdikten sonra OSB Müteşebbis Heyetlerinden tahsilatların 23 Ekim tarihinden itibaren yapılması talimatını verdi.” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.