REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

‘Ortada doğmuş bir çocuk var, adının konulması için nüfus kağıdı çıkarılacak’

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
‘Ortada doğmuş bir çocuk var, adının konulması için nüfus kağıdı çıkarılacak’
1.262
24 Eylül 2013 - 22:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan Samsun-Ordu karayolu transit geçiş kavşağı katlı yol projesinin mahkeme kararıyla durdurulmasını, ” Son sözü Danıştay söyleyecek. Mahkeme bunun bir yapı olduğunu, bu nedenle imar planları olması gerektiğine kanaat getirerek karar verdi. Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü hazırlayacağı 5 binlik ve binlik planları Büyükşehir’den geçirince sorun kalmayacak. Yani ortada köprü yapıldığı için doğmuş bir çocuk var. Adının konulması için nüfus kağıdı çıkartılacak.” dedi.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Cihan Haber Ajansı Bölge Yayın Temsilcisi Mükremin Albayrak’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette kent gündemine ve yaptıkları çalışmalarına ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Genç, olayla ilgili bilgi kirliliği bulunduğunu ifade ederek, “Benim itirazım proje yapılmadan önceydi. İlçemizde hükümetimizin 21. yüzyıl vizyonuna yakışmayan bir durum yapılmıştır. Yatırım başlayınca bir daha sözünü etmedim. Çünkü proje devam ederken konuşmanın, eleştirmenin artık bir önemi kalmadı. Burada 110 milyonluk bir yatırım yapılmıştır. Şimdi mahkeme bir karar verdi. Nedir o, ilk başta bizim söylediğimizdir. Biz yatırım yapılmadan önce şehri yönetenlere ‘5 binlik ve binlik plan olmalı’ demiştik. Mahkeme de bunun bir yapı olduğunu, bu nedenle imar planları olması gerektiğine kanaat getirerek karar verdi. Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü gelip 5 binlik ve binlik planda bu yolu geçirecek. Proje plana işlenince, sorun kalmayacak. Biraz zaman alır ama itiraz olmazsa kısa sürede prosedür sıkıntısı ortadan kalkar. Yani ortada doğmuş bir çocuk var. Adının konulması için nüfus kağıdı çıkarılacak. Olay budur.” diye konuştu.

TARİH BOYUNCA KARADENİZ TİCARETİ VE CANİK KİTABI TANITILACAK

Osmanlı Devleti döneminde ülkenin ikinci önemli şehri olan Samsun’un tarihini tüm yönleriyle ele alan ‘Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik’ kitabını hazırlatan Canik Belediyesi, 93 bilim adamının katkısı ile tamamlanan kitabın tanıtımını yapmaya hazırlıyor. 4 Ekim’de yapılacak kitapla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Osman Genç, “ Samsun ile ilgili söylenen her şey bu güne kadar havada kalmıştı. Biz de şehrin geçmişini ortaya çıkaralım istedik. Samsun tarihi ile ilgili yazılanların hepsi 1919 yılı ve sonrasına ait. 19 Mayıs 1919’un köklerini ortaya koyamazsak ‘köksüz bir 19 Mayıs 1919 olur’ diyerek bu çalışmamızı yaptık. Samsun’da Selçuklulardan sonra Osmanlılar hüküm sürmüş. Sonra cumhuriyet dönemi var. Bunlar birbirinin devamıdır. Şehrin hafızasını ortaya çıkarmak amacıyla yaptığımız ikinci çalışmamız olan Tarih Boyunca Karadeniz Ticareti ve Canik çalışmasını yaptık. Bu araştırmaya 93 bilim adamı katıldı. İnşallah 24, 25, 26’sında ‘Samsun Değerleri’ diye çalışmamız var. Bu çalışmalar, Samsun’un kimliğini ortaya koyacak.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.