REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Osman Genç, Samsun Büyükşehir için aday adaylığını açıkladı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Osman Genç, Samsun Büyükşehir için aday adaylığını açıkladı
1.570
25 Ekim 2013 - 14:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun’un Canik Belediye Başkanı Osman Genç, mahalli idareler seçiminde Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. AK Parti İl Başkanlığı binasında partililerin sevgi seli ile karşılanan Başkan Genç, Samsun’u her alanda gelişmiş, ekonomisi güçlü, ahlaki ve manevi değerleri yüksek uluslararası bir şehir yapma hedefi için aday adayı olduğunu söyledi.

2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Canik Belediye Başkanı seçilen Osman Genç, Samsun’un biriken sorunları çözmek ve kenti yeniden eski ihtişamına kavuşturmak istediğini kaydetti. AK Partilerin ve Canikli vatandaşların büyük ilgisi altında aday adayı olduğunu açıklayan Başkan Genç, partisini aday gösterip seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerini anlattı.

Samsun’un şuan sosyo-ekonomik gelişmişlikte 33., yaşanabilir şehirler arasında 46., eğitimde 51., kültür-sanatta 53., güvenlikte 49., sağlıkta 7. ve erişebilirlikte 11. sırada bulunduğunu hatırlatan Büyükşehir Belediyesi aday adayı Osman Genç, bu tabloyu ve kenti bir adım yukarıya taşımayı arzuladığını belirtti. İl merkezi ve ilçelerinde iş dünyası, esnaf ve halkla yaptığı buluşmalarda kendisine büyük teveccüh gösterdiğinin altını çizen Başkan Osman Genç, kenti harekete geçirecek vizyon, bilgi ve deneyime sahip olduğunu vurguladı.

İLK ÇÖZÜLECEK SORUN ULAŞIM OLACAK
Büyükşehir Belediye Başkanı olur olmaz ilk çözeceği sorunun ulaşım olacağını söyleyen Başkan Osman Genç, “Bütün ilçelerin eşit şekilde gelişerek her bir ilçemizin cazibe merkezi olması lazım. Bunun için ilk yapılması gereken şey, ilçelerle merkez arasında rahat ve kolay bir ulaşım imkanının sağlanmasıdır. Bu sorun bizim ilk önceliğimiz olacaktır. Samsun ürünlerini ülke geneline ve dünyaya pazarlayacak ulaşım ağını sağlamlaştırdığımızda da gelişim önü açılmış olunacak.” dedi.

2019’DA İLK 10 ŞEHİRDEN BİRİ OLMAK HAYAL DEĞİL
Ortaya koyacağı projelerle 2019 ve 2023 hedefleri doğrultusunda kentin değişimini tüm katmanları ile birlikte sağlayacaklarını dile getiren Başkan Genç, “2019 yılında ülkemizin en gelişmiş 10 şehrinden biri olmak hayal değildir. Yaşanabilir bir Samsun istiyoruz. İşsizliğin minimuma indiği, gençlerin gurbete çıkmadığı, anaların, eşlerin özlem çekmediği, her yönüyle gelişmiş, ahlaki ve manevi değerlerin korunduğu bir Samsun hedefliyoruz. İhtiyacım olan tek şey, toplumun bütün kesimleriyle iyi bir koordinasyon içerisinde bu şehri yönetmektir. Kısacası zengin olan bu koronun iyi bir orkestra şefliğine ihtiyacı vardır.” değerlendirmesinde bulundu.

PROJELER SAMSUN’U GELECEĞE TAŞIYACAK
Şehri Samsun, Aslı Samsun, Vadi, Samsun Merkez Park projelerinin Samsun’un gelişmesine ve değişmesine büyük katkı sağlayacağına da değinen Başkan Genç, “Bunların yanında Terme’den 19 Mayıs ilçesine uzanan sahil ve kumsallara sahip olan Samsun’un Karadeniz’in turizm cenneti olacak. Hızlı yük ve yolcu treni, aktarma limanı, hava alanı kargo tesisleri, büyük organize sanayi bölgesi, serbest ticaret bölgesi ile Samsun-Irak (Zaho) Demiryolu Hattı da Samsun’u lojistik ve ticaret merkezi yapacak ulaşım projelerimizdir.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.