REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Osman Genç’ten Muhteşem Gala

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Osman Genç’ten Muhteşem Gala
1.589
05 Ekim 2013 - 0:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Canik Belediye Başkanı Osman Genç, tarihi ortaya çıkarmayı ve herkes tarafından bilinmesini sağlamayı sorumluluk olarak gördüklerini söyledi. “Tarih boyunca Karadeniz ticareti ve Canik” kitabının tanıtım galası yapıldı. Burada konuşan başkan Genç, Samsun’un tarih boyunca Karadeniz’in başkentliğini yaptığını belirtti.

Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan tanıtım gecesine AK Parti Samsun Milletvekili Tülay Bakır, Samsun Barosu Başkanı Av. Nejat Anıl, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alican Usta, Kasiad Başkanı Abdurrahman Hacıkerimoğlu, AK Parti Canik İlçe Başkanı Av. Yılmaz Hocaoğlu, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Hüseyin Dereli, sivil toplum örgütü temsilcileri, gazeteciler ve davetliler katıldı.

Galada kitabın tanıtımını yapan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun’un geleceği için şehrin tarihini ortaya çıkarmayı ve bilinmesini sağlamayı görev kabul ettiklerini belirtti. Şehrin geleceğine yön vermek için geçmişinin iyi bilinmesi ve analiz edilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Genç, kitapta kentin geçmişinin nasıl olduğu, neleri yaparak uluslararası bir şehir haline geldiğinin, detaylıca anlatıldığını vurguladı.

Kitapta Samsun ile bölgenin ticari ve ekonomik hayatını anlattıklarını söyleyen Başkan Genç, ‘Bu şehrin geçmişindeki 3 en önemli özelliğinden biri olan ticari faaliyeti ortaya koymak görevinin bizim olduğunu düşündük. 93 bilim adamının fikir dünyasından faydalanılarak önemli bir eseri Doç. Dr. Osman Köse hocamızla birlikte meydana getirdik. Tarih boyunca Karadeniz’de ticaret Samsun merkezli olmuştur. Bu toprakların nasıl zenginlik abidesi olduğunu bu eserde görüyoruz. Gelecekte bu şehrin zenginliklerini ortaya çıkarmak istiyorsak ki istiyoruz, bu eserden yararlanmalıyız. Bu eserle Samsun’un dünü, bu günü ve yarınının nasıl olmasıyla ilgili sunum yaptık. Üçünün birleştiği yerde zenginlik, huzur, mutluluk vardır.” dedi.

Ticaretten sonra Samsun’un değerlerini ortaya çıkaracaklarını açıklayan Başkan Genç, “Geçmişle alakalı ne varsa onu gün yüzüne çıkarıyoruz. Geleceği doğru planlayacaksak geçmişi bilmek zorundayız. Şehirler insanlar gibidir. Şehirler sadece taştan, çimentodan betondan oluşmuyor. Şehirler yalnızca insanları para kazandığı, evinde yattığı mekanlar değildir. Şehirlerin kimlikleri, ruhları, canlılıkları vardır. Tıpkı insanlar gibi. Şehirlerin de büyük babaları, dedeleri, nineleri vardır. Bu şehirde çok sayıda uygarlıklar, milletler yaşamıştır. Ama Samsun Selçuklu, Osmanlı, Cumhuriyet şehridir. Bu kimlikler birbirinin devamıdır.” ifadelerini kullandı.

osmangenc

osman-genc-33

CİHAN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.