REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Projelerimiz Bilimsel Bir Alt Yapı İle Hazırlandı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Projelerimiz Bilimsel Bir Alt Yapı İle Hazırlandı
1.147
23 Mart 2014 - 14:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde Yeni Atakum Gazetesi’nin düzenlediği, ‘Atakum’a Akademik Bir Bakış’ adlı Panel büyük ilgi gördü. Panelist olarak Ak Parti Atakum Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi İshak Taşçı, Prof. Dr Ali Uzun, Doç. Dr. Bekir Şişman, Yrd. Doç. Dr. Fahri Birinci, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kara katıldı. Panele katılan konuşmacılara Ak Parti Samsun Millet Vekili Tülay Bakır teşekkür plaketi sundu.

PROJELERİMİZ BİLİMSEL BİR ALT YAPI İLE HAZIRLANDI

Atakum’a Akademik Bir Bakış adlı panelde panelist olarak katılan İnşaat Mühendisi İshak Taşçı, “Üniversitemizde bu güne kadar sayın hocalarımızla her zaman bir araya geliyoruz. Çalışmalarımıza Bilimsel bir alt yapıyla bakmanın Atakum için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. İlçemiz büyük bir potansiyeli barındırıyor. Hedefimiz hep konuşulan ama hiçbir zaman hayata geçmeyen bu potansiyeli Atakum’un ve Atakum Halkı’nın hizmetine sunmaktır. Biz her projemizi birbirini tamamlayacak şekilde planlanmıştır. Değişen ve gelişen Atakum ancak projelerin ışığında gerçek kimliğine kavuşacaktır” diye konuştu.

ATAKUM’DA KÜLTÜR ENDÜSTRİSİ

Panelist Doçent Doktor Bekir Şişman, Atakum’da Kültür Endüstrisi başlıklı konuşmasında kültür turizminin diğer turizm başlıklarına göre ciddi farklılıklar gösterdiğini belirterek, “Atakum bu anlamda kendisine fark katacak projeler geliştirmelidir. Çünkü Kültür Turizmine bağlı olarak gelen turistler çok daha farkında bir bilinçle ziyarette bulunmaktadır” diye konuştu.

KENTLEŞMENİN MANEVİ BOYUTU

Yardımcı Doçent Doktor Mustafa Kara ise Kentleşmenin Manevi Boyutu adlı konuşmasında kentlerin manevi yaşamı desteklemesi gerektiğini belirterek, “Kent yaşamı bizi bazı özelliklerimizden arındırıyor. Kentlerde misafirlik anlayışı bile randevu alınarak yapılıyor. Çat kapı ev ziyaretlerini bitirdik. Misafir gelmek istediğinde ise mazeretler uydurduk. Ve bazen de ne yazık ki buna çocuklarımızı alet ederek bir nevi onları da yalana alıştırdık” diye konuştu.

ATAKUM’DA BAZI İMAR SORUNLARI

Yrd. Doçent Doktor Fahri Birinci, Atakum’da bazı imar sorunları adlı konuşmasında çarpık kentleşmenin etkilerini üzerinde durarak, “Kentlerimizde yeşil alanlar yok edildi ve ediliyor. İnsanlar beton yığınları ve arabaların arasında bir yaşama zorlanıyor. Ben böyle bir yaşam istemiyorum. Sanırım kimse istemiyordur” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.