REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsun 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması Başvuruları 29 Kasım’da Bitiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsun 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması Başvuruları 29 Kasım’da Bitiyor
1.623
12 Kasım 2013 - 14:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Valiliği ve İl Özel İdaresi tarafından Samsun’un doğasını ve doğal güzelliklerini, yerel ve kültürel yaşamı anlatacak olan ve ortaya çıkan eserleri gelecek kuşaklara birer belge niteliğinde aktarmayı amaç edinen ‘Samsun 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması 2013’ için son başvuru tarihine yaklaşıldı. Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Kayaoğlu, Samsun Valiliği ve İl Özel İdaresi tarafından ikincisi düzenlenen ‘Samsun Ulusal Fotoğraf Yarışması’na başvuru için son tarihinin 29 Kasım’da sona ereceğini açıkladı.

Samsun’da bulunan fotoğraf sanatçılarının yer aldığı dernek temsilcileriyle bir toplantı yapan Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Kayaoğlu yaptığı konuşmada, “Fotoğraf yarışmamız için başvuru tarihi 29 Kasımda sona eriyor. Buna göre başvuru için kısa bir süre kalmıştır. Düzenleme komitesi olarak gelinen süreçte okullarımız, üniversitemiz ve sivil toplum kuruluşları ile kamuoyu nezdinde yarışmamız tanıtıldı. Samsun doğasının, yerel ve kültürel yaşamda öne çıkan unsurların değerlendirileceği yarışmada aradan geçen zaman dolayısıyla yarışmaya katılmak isteyenlere başvurular için son günlere girdiğimizi hatırlatmak istedik. Katılacak yarışmacılar başvurularını son günle bırakmamasında fayda var.” diyerek katılımların fazlalığı neticesinde Samsun’un güzelliklerinin daha çok çeşitleneceğini ve toplumun her kesimine yayılacağını ifade etti.

ESERLER GELECEK NESİLLERE AKTARILACAK
Samsun’da yapılan yerel, ulusal ve uluslararası etkinlik fotoğraflarının da kabul edileceğini söyleyen Kayaoğlu, “Yerel ve kültürel yaşamı yansıtacak fotoğrafların içinde, Samsun ili sınırları içinde yapılan etkinliklerde meydana çıkan güzel karelerde kabul edilecektir. Yarışmacılar, fotoğraflarının arasından seçim yaparken bunları da dikkate almalıdır. Yarışmamızın en temel amaçlarından birisi de geçmişteki güzellikleri, gelecek nesillere aktarmaktır.” açıklamalarında bulundu.

29 Kasım tarihinde saat 17.00’a kadar başvuruların yapılabileceği yarışmada, birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin lira, üçüncüye bin lira, 3 adet mansiyon ödülü için 500’er lira ve en fazla 30 sergileme ödülü için 100’er lira ödül verilecek. Değerlendirmeler 03 – 04 Aralık tarihinde yapılacak ve 05 Aralık’ta sonuçlar açıklanacak. 17 Aralık 2013 tarihinde de dereceye giren fotoğraflar, Atatürk Kültür Merkezi Küçük Salon Güzel Sanatlar Galerisi’nde sergilenecek.

Samsun İl Özel İdaresi Ar-ge Daire Başkanlığı Toplantı Salonunda İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Kayaoğlu başkanlığında yapılan toplantıya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yüksel Ünal, Samsun İl Özel İdaresi Strateji Geliştirme Müdürü Gülay Şener, Samsun Turizmciler Derneği Başkanı Dilek Genç, Yarışma Sekreteri Murat Köksal, PRFDER Temsilcisi Embiya Sancak, SAMFAD Temsilcisi Reyhan Beyazıt, OMÜ Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan, Ressam Güngör Çınar, Fokus üyeleri Mustafa Güral ve Emre Bostanoğlu katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.