REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsun, Atatürk’ü anıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsun, Atatürk’ü anıyor
1.277
09 Kasım 2013 - 10:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 75. yılında tüm yurtta olduğu gibi Samsun’da saygıyla anılıyor. Büyük önderin vefatıyla ilgili Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, “Bağımsızlığımızın mimarı, büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 75. yıl dönümünde, özlem, sevgi ve saygıyla anıyoruz.” dedi.

Kurtuluş Savaşı’na liderlik eden Atatürk’ün, başarıları, öngörüleri, eserleri ve inkılâplarıyla tarihin akışını değiştiren büyük liderler arasında hak ettiği yeri aldığını ifade eden Vali Hüseyin Aksoy, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileriyi görme yeteneği, askeri dehası, olağanüstü devlet adamlığı ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine yükselttiği nokta ile büyük bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır. 10 Kasım, milletimiz için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Milletimiz hiçbir zaman Atatürk’ü unutmamıştır ve unutmayacaktır. Milletimiz, bağımsızlık savaşımızın önderini sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir.” şeklinde konuştu.

10 KASIM, CUMHURİYET İÇİN YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR
AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş da büyük şahsiyetlerin yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, fedakâr gayretleriyle anılacaklarını kaydetti. Millet olarak, vefatının 75’inci yılında Atatürk’ü, İstiklal Savaşı’nın başkumandanı, bağımsızlığın sembolü ve Cumhuriyet’in kurucusu olarak şükranla ve rahmetle andıklarını söyleyen Köktaş, “Unutmamak gerekir ki, 10 Kasım 1938 bir devrin sonu değil, Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin her bakımdan abad edilmesi için yeni bir dönemin başlangıcıdır. Gazi Mustafa Kemal de, bu şuurla ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ demiştir. Dolayısıyla, Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak, onun ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; onun kendi deyimiyle ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine’ çıkarmakla mümkün olacaktır. Bugün bizler Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşıyarak yolumuza devam ediyoruz. İnanıyorum ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.