REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri, “Avuç İçi” Uygulamasına Başladı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri, “Avuç İçi” Uygulamasına Başladı
1.593
09 Aralık 2013 - 10:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hospital Park Grup Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Müdürü Güner Armutlu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ‘Avuç İçi Damar Okuma Sistemi’nin 1 Aralık itibari ile uygulanmaya başladıklarını söyledi.

Hospital Park Grup Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Müdürü Güner Armutlu Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından 1 Aralık itibariyle ile uygulamaya koyulan ‘Avuç İçi okuma, Damar okuma ve Parmak İzi Okuma Sistemi’ hakkında bilgi verdi. Armutlu, “Bu sistem Avuç İçi okuma, Damar okuma ve Parmak İzi Okuma olarak üç şekilde gerçekleşmektedir. Hastanelerimizde 1 Aralık 2013 itibariyle parmak izi okuma şeklinde hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız. Bu sistem aynı zamanda hastaların yerine başkalarının muayene olmasını da önlemektedir. Parmak İzi Okuma Sistemi, hastaneye gelen vatandaşların hasta kabul işlemine başvurduğunda öncelikli olarak ilgili vatandaşın TC Kimlik Numarasına ait bir biyometrik kaydın olup olmadığı sistem tarafından sorgulanması yapılacaktır. İlgili Vatandaşın TC Kimlik Numarasına ait bir biyometrik kaydı yok ise; Hastane bankomuzda bulunan Biyometrik Kimlik Doğrulama Ünitesi (BKDÜ) aracılığı ile vatandaşın Parmak İzi okuma verisi ve T.C.Kimlik numarası bir kereye mahsus olmak üzere merkezi sisteme kaydedilecektir. Bu işlem yaklaşık 1 dakika sürmektedir. Kayıt işleminden sonra kişi Türkiye’deki BKD Sistemi olan herhangi bir hastaneye giderek hasta-kabul işlemini biyometrik kimlik doğrulama yolu ile gerçekleştirebilecektir. Genel sağlık sigortalı olan 12 yaş ve altı çocuklar ve 65 yaş üstü kişiler, elleri olmayanlar, her iki elinde avuç içi damar izi bütünlüğü bozulmuş olanlar, felç ve benzeri tıbbi nedenlerden dolayı avuç içi, damar izi veya parmak izi alınamayan kişiler biyometrik kimlik doğrulaması uygulamasına tabi olmayacağı da resmi makamlar tarafından açıklanmıştır.

“Herşeyin Başı Sağlık” deyimiyle, sağlıklı bir yaşamı herşeyin önünde gören Hospital Park Grup Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri güleryüzlü, konusunda yetenekli ekibi ile bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden yapısıyla hizmet vermenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşamaktadır.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.