REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne Litvanyalı Misafirler

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne Litvanyalı Misafirler
1.081
19 Kasım 2013 - 19:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak için Samsun’a gelen Litvanya’nın Türkiye Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas Samsun Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Büyükelçi Kudzmanas’ı şehir dışında programı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı temsilen Başkan Vekili Turan Çakır ağırladı.

Büyükelçiye Samsun’un ekonomik, sosyal ve kültürel yapısı ile ilgili bazı bilgiler aktaran Çakır, iki verimli ovanın ortasında yer alan şehrin hem tarım, hem sanayi hem de tarıma dayalı sanayi açısından gelişmekte olduğunu belirterek, “Tüm bunların yanı sıra Samsun konumu itibari ile oldukça stratejik bir yol kavşağında ve ulaşımın tüm disiplinlerine yani hava, kara, deniz ve demiryolu ulaşımlarının hepsine sahip olan bir konumdadır. Bu özelliklerini en iyi şekilde değerlendirmek adına belediyemiz, valiliğimiz ve ticaret odamızın da işbirliği ile altyapısı tamamlanmış olan lojistik köy projemizin inşaatına yakında başlayacağız. Burası şu anda gündemde olan Viking projesine de en büyük katkıyı verecektir.” Diye konuştu.

Litvanyalı Büyükelçi Kudzmanas da Samsun’un kendileri tarafından iyi bilinen ve takip edilen bir şehir olduğunu ifade ederek, “Türkiye’deki kurtuluş tarihinin ilk adımlarının atıldığı bu şehri çok önemsiyoruz. Litvanya için çok önemli olan Viking projesinin en önemli yerlerinin başında Samsun gelmektedir. Viking projesi sadece Baltık ülkeleri ile Karadenizi değil tüm İskandinav ve kuzey ülkelerini birbirine bağlayacak ve eski ipek yolunu canlandıracak kadar önemli bir proje. Bu projenin en önemli kavşağı da konumu itibariyle Samsun olacak. Samsun’un gerçekten çok önemli avantajları var. Özellikle konumu çok önemli ve bu konumunu kullanarak önemli projelere imza atıyor ve atacaktır.” Şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Litvanyalı elçi Başkan Vekili Çakır’a üzerinde Litvanya’nın geleneksel figürlerinin yer aldığı bir kravat hediye ederken Çakır da konuğuna günün anısı olarak el yapımı seramik bir şilt takdim etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.