REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Kız Çocuklarının Programına Katıldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Kız Çocuklarının Programına Katıldı
1.498
12 Mart 2014 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Samsun Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan kız çocuklarının Samsun Kız Olgunlaşma Enstitüsü Konferans Salonu’nda düzenledikleri programa katıldı.

Vali Hüseyin Aksoy ve eşi, Samsun Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan kız çocuklarının yaptığı çalışmalardan oluşan sergiyi gezerek ilgililerden bilgi aldı.

Programda bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Yıldırım, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız dezavantajlı kesim olarak adlandırdığımız yaşlı, engelli, kadın çocuk ve yoksullara hizmet veren, onlar için sosyal proje üreterek yaşam kalitelerini artırmaya çalışan icracı bir bakanlıktır. Bakanlığımızın aile ismiyle kurulmuş olması ve biraz önce saydığımız dezavantajlı kesimin bir ailesinin olması bizim en önemli işimizin aile olduğunun da bir göstergesidir. Hepimiz biliyoruz ki, toplumumuzun temel dinamiği ailedir. Aile sorunları çözülmediği sürece günümüzün ve geleceğin hiçbir sosyal sorunda çözülemeyecektir” dedi.

Murat Yıldırım’ın konuşmasının ardından Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, bugünün anısına yaptıkları hizmetlerden dolayı Kadın Sığınma Evi Müdürü Sevil Bilasa ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hamit Gümüş’e plaket verdi.

Vali Hüseyin Aksoy daha sonra yaptığı konuşmasında, “Samsun Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan kız çocuklarımızın kendilerinin hazırladığı bir programı izlemek üzere buradayız. Çeşitli nedenlerle bizim kurumumuzda bulunan kızlarımızı en iyi şekilde yetiştirmek ve topluma hazırlamak adına devletin sosyal alandaki faaliyetlerinden biri olarak yoğun bir gayret içerisindeyiz. Özellikle kızlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin topluma hazır bir şekilde yetişmeleri ve hazırlanmaları bizim için büyük önem taşımaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız özellikle son yıllarda Anayasa’da ifadesi bulunan sosyal devlet ilkesinin yerine getirilmesinde çok önemli atılımlar ve hizmetler gerçekleştiriliyor. Bu kurumlarımız da bunlardan birisidir. Bunlar devletin sosyal sorumluluklarının yerine getirilmesi için yapılan önemli çalışmalardır. Ama daha da önemlisi sizlerin burada yer almanızdır. Bu birliktelik ve dayanışma kültürü bu hizmetleri yerine getirirken ve sorunları ortadan kaldırırken, çok önemli katkılar sunmaktadır. Ben müdürlerimize, kurumlarda çalışan bütün arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Samsun Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan kız çocuklarının düzenlediği gecede birbirinden renkli oyunları ve gösterileri izledi.

Samsun Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan kız çocuklarının düzenlediği programa ayrıca Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Ekinci’nin eşi Lütfiye Ekinci, İlkadım Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Samsun Kız Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Fatma Arslan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.