REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

‘Samsun’da AB Standartlarında İçme Suyu Kullanılıyor’

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
‘Samsun’da AB Standartlarında İçme Suyu Kullanılıyor’
1.527
28 Kasım 2013 - 8:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, devlette devamlılık esası bulunduğunu belirterek, bir önceki başkan döneminde başlanan ileri teknoloji içme suyu arıtma tesisini tamamladıklarını belirtti. Başkan Şahin, “İlçemizde kullanılan suyun denetimleri aksatılmıyor. Yapılan bu denetimler sonucunda kullanılan suyun AB standartlarında olduğu belirlenmektedir.” dedi.

Eski Belediye Başkanı Şükrü Neiş Bey tarafından başlanmış olan içme suyu tesislerini tamamlayarak hayata geçirdiklerini belirten Başkan Şahin, “Hukuki sorunları çözdük, 6 ay geceli ve gündüzlü bir çalışma ile tesisimiz tamamladık.” dedi. Tesisin geçici kabulunün 2009 tarihinde yapıldığını hatırlatan Başkan Şahin, “1 yıllık işletme süresince yüklenici firma tarafından işletilmesi esnasında Belediyemiz personeline eğitim verilmiştir. Bu işlem ile Belediyemize 1 milyon lira tasarruf sağladık. Bu çalışmalarda özverili bir şekilde talimatlarımıza göre çalışan Su İşletme müdürümüze, mühendis ve teknik ekiplerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“Tesisin kesin kabulunün ise 02.12.2010 Tarihinde İller Bankası Genel Müdürlüğü Tatbikat Daire Başkanlığı, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ve Belediyemiz teknik personelince gerçekleştirilmiştir.” diyen başkan Şahin şöyle konuştu: “Biz devletde devamlılığa inanan insanlarız. Halkımızdan çıkmış ve çıkacak olan parayı siyaset için heba etmeyiz. Başka bir arkadaşımız başadı diye Bir kompleks içinde olmayız. Biz sadece Baframıza ve insanımıza hizmeti esas alırız. Bu anlayış ile bir önceki Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Neiş Bey döneminde başlamış olan bu projeyi tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk.
Sayın Şükrü Neiş Beye ve Baframıza hizmet etmiş tüm belediye başkanlarımıza, siyasetcilerimize, mülki idare kademelerimize, bürokratlarımıza teşekkür ediyorum. Vefat etmiş olanlara Yüce Allah’dan rahmet, yaşayanlara sağlık ve mutluluklar diliyorum.”

“STANDARLARA UYGUN SU ÜRETİYORUZ”

Hizmete giren arıtma tesisi ile Bafra’nın içme ve kullanma suyunun İnsani Tüketim amaçlı sular hakkında yönetmelikte geçen standartlara uygun olduğunu, Sağlık Bakanlığı Bafra İlçe Sağlık Grup Başkanlığınca sürekli denetim numuneleri alınarak kontrol edildiğini dile getirdi. Yapılan bu denetimler sonucunda kullanılan suyun AB standartlarında olduğunun belirlendiğini ifade eden Başkan Şahin şöyle konuştu: “Göreve geldiğimizde muhtemel olarak su sıkıntısı yaşanacaktı. Yeni su kuyuları açılarak ilçemizde özellikle yaz aylarında meydana gelebilecek su sıkıntısının ve kesintisinin önüne geçilmiştir. Zaman zaman arıza ve su borusu patlamalarından doğan su kesintilerinden sonra bazı vatandaşlarımızın çeşmelerinden bir sure pas renginde su gelmektedir. Bu tamamen o binanın su tesisatı borularının çok eski olmasından kaynaklanmaktadır. İçme suyu arıtma tesisimizin çıkışında ki suyumuzda hiç bir problem yoktur. Bafra’nın suyu tamamen güvenli ve sağlıklıdır.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.