REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsun’daki Huzurevlerinde Kaç Kişi Yaşıyor?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsun’daki Huzurevlerinde Kaç Kişi Yaşıyor?
1.320
18 Mart 2014 - 20:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Yıldırım, Samsun’da bulunan 4 huzurevinde sosyal güvencesi olan ya da olmayan toplam 205 yaşlıya hizmet verdiklerini söyledi.

Bütün çabalarının üzerlerinde emekleri olan yaşlıların huzur içinde hayatlarını sürdürmelerini sağlamak olduğunu belirten İl Müdürü Murat Yıldırım, “Yaşlılara aileleri ile birlikte kendi evlerinde hizmet vermek amacıyla çalışmalarımızı yeniden tasarladık. Amacımız yaşlılarımıza sıcak aile ortamından ayırmadan, sosyal yaşamlarından koparmadan bir hayat sunabilmektir. Bu kapsamda kurumsal bakımdan yerinde desteğe geçişe büyük önem veriyoruz. Bu geçiş sürecinde devam ettiğimiz evde bakım aylığı uygulamasıyla yaşlılarımızın da içinde bulunduğu 10 bin 243 engellimize ailelerinin yanında bakım hizmeti sunuyoruz. Öte yandan ilimizde bulunan 4 huzurevimizde sosyal güvencesi olan ya da olmayan toplam 205 yaşlımıza hizmet veriyoruz” dedi.

Büyüklerin varlığının, bağlı olduğu ailenin temel direği olduğunu ifade eden Yıldırım, “Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygıdır. Türk toplumu, bu temel kural doğrultusunda, toplumsal dayanışmayı yaşamın her evresinde ilke edinmiştir. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacak ve gençler ile yaşlılarımız arasındaki köprünün daha da sağlamlaşmasına vesile olacaktır” diye konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak yaşlı vatandaşlara götürülen hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmak için çalıştıklarını belirten Yıldırım, “Yaşlılarımızın her türlü engel ve ihmale karşı toplumsal hayatın içinde etkin biçimde katılmalarını sağlamak üzere Bakanlığımız tarafından hazırlanan ‘Türkiye’de Yaşlıların Durumu ve Yaşlanma Ulusal Eylem Planı’ kapsamında birçok hedefi hayata geçiriyoruz. Bu çerçevede üzerinde en çok durduğumuz konu, toplumun yaşlı ve gençleriyle bir arada olabilmesi. Temel hedefimiz ve birinci önceliğimiz, yaşlılarımızın bulundukları ortamda, sağlık, huzur ve güven içinde yaşamlarını sürdürmelerini sağlamaktır. Onların toplum içinde kendi kendilerini idare edebilmeleri, üretken ve saygın bir şekilde mutlu bir yaşam sürdürebilmeleri de temel gayemizdir” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.