REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsunlu Öğrenciler Meclis Başkanını Seçti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Samsunlu Öğrenciler Meclis Başkanını Seçti
1.642
15 Kasım 2013 - 15:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri” projesi kapsamında, Samsun’da seçimler yapıldı. 

Öğretmenevi toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cora, İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Gençlik Merkezi İl Koordinatörü ve Atakum İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Murat Öztürk’ün katılımıyla yapılan seçimde İl Öğrenci Meclis Başkanlığı’na Enes Ediz seçildi. Seçim öncesi salonda bulunan öğretmen ve öğrencilere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cora, “Seçim eylül ayında başlayan bir süreçtir. Önce öğrenciler kendi okullarında ve kendi sınıflarında sınıf başkanlığı seçimlerine katıldılar. Ardından bu sınıf başkanı olan öğrenciler, okul meclis başkanlığına adaylarını koydular. Demokrasi kültürünü sindire sindire adeta buraya adım adım geldiler. Bu süreçte okulların ardından ilçe meclisi için adaylık süreci başladı. İlçe seçimlerinde ilçeyi temsilen 3 aday seçildi. Bunlardan 1 tanesi ilçe başkanı olarak belirlendi, diğerleri de üye olarak buraya geldi. Burada seçilen öğrencilerimiz ilimizi temsilen Ankara’da yapılacak ülke meclis başkanlığı için oraya gidecek. Mecliste ilimizi temsil edecek, ilimizde yaşayan öğrencilerin sorunları hakkında meclise bilgiler verecek. Demokrasi kültürünün yaygınlaşmasına destek olan bu proje 2003 – 2004 eğitim öğretim yılında başlayan ve günümüze kadar gelen önemli bir projedir. Bu öğrencilerimiz ilde yapacakları farklı toplantılarla Ankara’ya götürecekleri sorunları belirleyecekler ve 23 Nisan’da ülke genelinde yapılacak olan meclise katılacaklar.” dedi. Konuşmaların ardından öğrenci temsilci andının okunmasıyla başlayan ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muharrem Aykan’ın kontrolünde başlayan seçim gizli oylama ve açık sayımla yapıldı. Toplamda 8 adayın başkanlık için yarıştığı seçimlerde açılan sandıktan Sefa Bozdağ’ 5, Enes Ediz’e 10, Mehmet Çıplak’a 4, Eray Sezer ve Bedirhan Öztürk’e 2’şer, Edanur Özkaya’ya 3, Begüm Mengenecioğlu’na 1 ve Şevket Karaduman’a ise 7 oy çıktı. Alınan oylar sonucunda ise öğrencilerden 10 oy alan Bafra Kızılırmak Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Enes Ediz, İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı’na seçildi.

Seçimlerin ardından İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Gençlik Merkezi İl Koordinatörü Murat Öztürk, öğrencilere Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı çeşitli hediyeler verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.