REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“Siyaset Kimlikler Üzerinden Değil, Değerler Üzerinden Yapılmalı”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Siyaset Kimlikler Üzerinden Değil, Değerler Üzerinden Yapılmalı”
1.457
17 Kasım 2013 - 21:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Atakum Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Mehmet Cürebal, siyaset üzerine bir yazı yayınladı. Siyasette olması gerekenler, olmaması gerekenlere değindiği yazıyı biz de sizlere sunuyoruz. İşte Mehmet Cürebal’ın o yazısı…

“Kimlik, inanç ve yaşam tarzı farklılıklarından kaynaklanan sorunların aşılması için siyasetin kimlikler üzerinden değil, değerler üzerinden yapılması gerekli olduğuna inanmaktayım.

Temel değerimiz hak, önceliğim insandır. Tüm toplumsal süreçler ve kurumlar; devlet, sivil toplum, ekonomi ve siyaset insan içindir. İnsan, ırkı, rengi, cinsiyeti, dili, dini, mezhebi, düşüncesi, sosyal konumu, ekonomik durumu ne olursa olsun “eşref-i mahlûkat”tır. insan, piyasadan da devletten de önceliklidir.

Her insan, insan olması hasebiyle haklara; can ve mal güvenliği, düşünce ve inancını ifade etme, barınma, sağlık, sosyal güvence, eğitim, istihdam hak ve özgürlüklerine sahiptir.

Hak ve özgürlüklerin kullanılmasında sınırlarımız; şiddete başvurulması, ırkçılık ve ayrımcılığın yapılmasıdır. Hayatın her alanındaki Şiddeti, ırkçılığı ve ayrımcılığı lanetler ve bunlara karşı mücadele etmişimdir.

İnsan ve onun hakları siyaset anlayışımın temelini oluşturur. insan hak ve özgürlüklerinin çoğunluk iradesi ile sınırlanması söz konusu olamaz, temel hak ve özgürlükleri ortadan kaldıracak ya da zedeleyecek yasalar çıkarılamaz, uygulamalar yapılamaz.

Eşit ve özgür yurttaşlık, temel haklardan yanayım. İsanların kamusal ve toplumsal süreçlere katılımını zorlaştıran bireysel, sosyokültürel, yasal ve ekonomik engelleri kaldırmak için mücadele ederim.

İnsanın kendisini gerçekleştirmesi, hak ve sorumluluk ekseninde bir kamu fikrinin gelişmesi ile mümkündür. Kamu fikri ise; siyasal ve ekonomik demokratikleşme ve demokrasinin derinleştirilmesi ile gerçekleştirilebilir.
Amacım insanlığın ortak doğrusu ve medeniyetimizin kadim değerleri olan “Herkese özgürlük, herkese adalet ve refahın hakça paylaşımını” benimseyen ve bu değerlere inanan herkesin sözcüsü ve temsilcisiyim.

Yeryüzünde tüm zayıfların ve yoksunların (madunların) hakkını aramayı temel görev kabul etmektedir amacım. Bu fikre sahip insanların birlikteliğinin önemini idrak etmişimdir.

Tüm toplumsal, siyasal ve ekonomik süreçlerin küreselleştiği günümüzde mahallî özgürlük ve adalet adacıklarının mümkün olmadığını biliyorum. Bu nedenle tüm yeryüzünü kapsayacak şekilde, mazlum ve mağdur halklardan balayarak toplumlar arası dayanışmayı öngörüyor, yeni bir medeniyetin ortaya çıkması ve adaletin yeryüzüne yayılması için mücadele etmeyi temel bir ilke olarak benimsiyorum.”

Mehmet CÜREBAL./Emekli Bankacı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.