REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Tarık Cengiz, “Sayın Başkan’ı Hayretle Takip Ediyorum”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tarık Cengiz, “Sayın Başkan’ı Hayretle Takip Ediyorum”
1.221
21 Mart 2014 - 7:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

21.Dönem Samsun Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tarık Cengiz, seçim gezileri kapsamında Çarşamba eski Çınarlık Beldesi ve Canik ilçesi 200 Evler, Yavuzselim, Gaziosmanpaşa ve Belediye Evleri mahallelerinde halk ile devamlı temas halinde olan ve ilişkiyi miletvekilliği döneminden bu yana hiç koparmayan Tarık Cengiz ilçelere giderken sadece ilçe merkezlerinde değil, köylere de çıkarak her bölgenin dengeli kalkınması gerektiğinin işaretlerini verdi.

Cengiz konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Biz sosyal demokrat belediyecilik anlayışını rahmetli Muzaffer Önder abimizden öğrendik. Biz halkın karşısında dik durmayı, nezaketi, dürüstlüğü rahmetli Erdal İnönü’den öğrendik. Biz kitlelerle birlikte olmayı, halkın içerisinde halktan biri olmayı da rahmetli Bülent Ecevit’ten öğrendik. Tarihimizin hiçbir sayfasında kara leke yoktur. Bu insanlar sizlere hizmet etmek için aday oldular ve sizlerin desteğiyle iktidara geldiler. Şimdi önünüzde bir fırsat daha var bu yolsuzluğa bulaşmış, herkesle kavga eden, inşaların yaşantılarını etkileyen bir iktidarın yerel yöneticileri karşımızda. Bunların hakkından yine halkımız gelecektir. Ben inanıyor ve güveniyorum Samsun Büyükşehir Belediyesinde kurulan sac ayaklarını ve saltanatı Samsun’lu kendi elleriyle yıkacaktır” dedi.

Son günlerde yaşanan yasaklama ve insanları haklarına müdahale edilen zihniyeti kınadığını açıklayan Tarık Cengiz, “Bizler hak ve hürriyetlerden bahsederken insanlarımızın huzurunu düşünürken, mevcut iktidar partisi kendileri hakkında iddia edilen yolsuzlukları engellemek ve üzerini kapatmak için bu tür engellemelerde bulunuyor. Demek ki atfedilen iddialar doğruyu işaret ediyor ki bu tür engelleme ve yasaklara başvurmaktadırlar. Twitter’i kapatmak, sosyal medyayı engellemek insanların haklarına açıkça saldırıdır. Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey bile bu anlayış yüzünden Türkçe bir mesaj paylaşma ihtiyacı duyuyorsa ülkemizin yurtdışındaki durumunu siz düşünün artık” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı o makama Samsunspor’un getirdiğini de ifade eden Tarık Cengiz, “Sayın başkanı o makama Samsunspor getirdi. Samsunspor’un adını kullanarak o koltukta oturuyor. Şimdilerde ise bırakın maçlara gitmeyi kulüpten nefret ediyor. Kulübe harcanacak parayla otel yapılır diyor. El insaf bir büyükşehir belediye başkanı kendi memleketinin takımı hakkında nasıl böyle düşünebilir. Hayretle takip ediyorum” dedi.

Tarık Cengiz; “Vatandaşların durumu ortada her esnafımıza işler nasıl gidiyor dediğimizde hiç kimse iç açıcı cevaplar vermiyor. Bu halkımızın geldiği durumu göstermektedir. İktidarın ayakkabı kutuları ile her türlü oyunla vatandaşı aldatması insanların gözünden kaçmamaktadır. Öyle ki halkımız artık gerçeği görmüştür. Bunların yalanını, talanının hesabını sormaya kararlı durumdadır” ifadelerini kullandı.

Hesabın sandıkta sorulacağını ifade eden Tarık Cengiz “30 Mart milattır, Samsun’u bu kirli ellerden bu iktidar anlayışından kurtarmak sizin elinizdedir. Beni her çeviren vatandaşımız hizmetlerimiz için teşekkür ediyor. Ben burada sizin aranızda dim dik yürüyebiliyorsam bu görev yaptığım süre içerisinde akçeli işlere girmemem, sadece milletin vekilliğini yapmış olmamdır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.