REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

TED Samsun Koleji’nde “Etkili İletişim” Semineri

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TED Samsun Koleji’nde “Etkili İletişim” Semineri
2.465
08 Aralık 2013 - 20:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Devlet Tiyatrosu Sanatçısı ve İletişim Uzmanı Adnan ERBAŞ TED Samsun Koleji öğrencileri, velileri ve öğretmenleri ile “Etkili İletişim”in sırlarını paylaştı. Bu özel seminerde ERBAŞ 06 Aralık Cuma günü okulumuz ortaokul öğrencileri ve lise öğrencileri ile birlikte “Okulda ve Yaşamdaki” doğru iletişimin detaylarını anlattı.

Seminerin başlangıcında Adnan ERBAŞ, iletişimin bir ayna olduğunu vurgulayarak iletişimin asla karşıdakini ikna etmek amacının olmadığını önemle belirtti. Seminerine başlarken Türk Eğitim Derneği Okullarının” lider” yetiştirdiğini ifade ederek “geleceğin liderleri” olan gençlerle birlikte olduğu için mutlu olduğunu belirtti. İletişimin en önemli ögesi olan “konuşma”nın inceliklerini öğrencinin dikkatini çekeceği bir dille anlatıp bunu farklı uygulamalarıyla gösterdi. Hayatta kişisel imajın, duruşun, beden dilinin, konuşmanın ve iletişimin kendini doğru ifade edebilmede önemli bir araç olduğunu belirtti. Ayrıca iletişimde ilk anın ve verilen mesajın çok önemli olduğunu vurgulayarak beden dilinin de iletişimde en önemli öge olduğunun altını çizdi. İletişimde daima olumlu olmak gerektiğini ve güler yüzlü olmanın önemine değindi. “Ne” söylediğimizin önemli olduğunu ancak “nasıl” söylediğimizin daha önemli olduğunu vurguladı. İletişimde etkili olan yöntemleri sahneye davet ettiği katılımcılarla birlikte uygulamalı olarak gösterdi ve iletişimde farkındalık oluşturdu.

Adnan ERBAŞ, 7 Aralık Cumartesi günü ise okulumuz velileri ve öğretmenlerine hayatlarında büyük farkındalık yaratacak iletişim üzerine önemli mesajlar verdi. Aile içinde anlaşmanın doğru anlatmaktan geçtiğini belirten ERBAŞ, dinlemeyi bilmenin anlamak ve anlaşmak için en önemli adım olduğunu anlattı. “ Her şey ailede başlar.” diyen ERBAŞ, velilerimize ve öğretmenlerimize hayattan ne istedikleriyle ilgili farkındalık yaratmasını sağladı. Mutlu bir aile ve hayat için çocuklarının ne istediğini bilen ve onları daima değerli hissettirebilen evde ve okulda onlara güven ortamı sağlayabilen çocuklarımıza en iyi şekilde örnek olabilen bireyler olabilmenin püf noktalarını anlattı. Yaşamımızda çocuklarımıza her durumda destek olmanın olumlu sorumluluk duygularıyla kendini gerçekleştirebilmelerini sağlamanın önemli bir iletişim aracı olduğunu söyledi. Sözlü ve sözsüz iletişimde sen ve ben dilini uygulamalı örneklerle gösteren ERBAŞ, velilerimiz ve öğretmenlerimizle çok keyifli dakikalar yaşadı. Hayattaki en önemli besinin “sevgi ve sevecenlik” olduğunu önemle belirten ERBAŞ Hayatta mutlu olmanın her şeyin üstünde olduğunu birçok kez vurguladı. Etkili ve keyifli bir seminer dönemi geçiren öğrenci, öğretmen ve velilerimiz edindiği bilgileri, yaşamlarına uyarlama bilinciyle ayrıldı.

Eğlenceli ve çok keyifli geçen seminerin sonunda Okulumuz Genel Koordinatörü Berrin AYDIN yaptığı sunumdan dolayı Adnan ERBAŞ’a teşekkür ederek plaketini takdim etti.

ted-1

ted-2

ted-3

ted-4

ted-5

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.