REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

“Türkiye, artık eski Türkiye değil”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Türkiye, artık eski Türkiye değil”
1.274
02 Kasım 2013 - 9:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, “Türkiye kabuğuna sıkışmış eski Türkiye olmaktan çıkmış, dünya siyasetinde etkin bir ülke konumuna gelmiştir.” dedi. Senegal Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (STA) Genel Başkanı Cavit Kalkan ve Samsunlu Genel Sekreter Sami Karaşin, Kurban Bayramı’nı Afrika kıtasının açlıkla mücadele eden ülkelerinden Senegal’de geçiren Demir’e teşekkür ederek, desteklerinin devam etmesini istedi.

Senegal’de 1997 yılından bu yana faaliyet gösteren STA Başkanı Kalkan, yaptığı açıklamada, “Türkiye ile Senegal arasındaki ticari ve kültürel ilişkilerin artması için tüm gücümüzle çalışmaktayız. Afrika’nın durumu malum, çoğu ülkede açlık sefalet ve kıtlık var. Bu şartlarda ticari faaliyette bulunmak elbette zor fakat kurduğumuz işadamları derneği sayesinde birlikte hareket ederek daha güçlü olmak istiyoruz. Türkiye, bölgede saygı duyulan bir ülke. Türk vatandaşı olmamız bize ayrıcalık sağlıyor. Bakanlarımız, milletvekillerimiz bu bölgelere daha sık gelir oldu, bundan büyük memnunluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

‘TÜRKİYE, ESKİ TÜRKİYE DEĞİL’
Milletvekili Demir de yıllar öncesine göre mesafelerin anlam ifade etmediğini vurgulayarak, “Bilgi, ticaret, ekonomi artık sınır tanımıyor. Türkiye de artık eski Türkiye değil. Ülkemiz, devlet kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız sayesinde yüzlerce, binlerce kilometre uzağa iyilik elini uzatabiliyor. Burada insanların yokluk ve sefalet içerisinde olduğunu gördük. Bir taraftan sivil toplum kuruluşları çalışmalar yaparken Başbakanlık TİKA da özellikle eğitim ve tarihin yeniden canlanması konusunda önemli çalışmalar yapıyor.” dedi.

İşadamlarının yatırımlarına da dikkat çeken Cemal Yılmaz Demir, “Türkiye’den binlerce kilometre uzakta vatandaşlarımızın büyük zorluklara göğüs gererek yatırım yapmaları, bölgesinde lider ülke olan Türkiye’yi temsil etmeleri takdire şâyandır. Senegal ve diğer ülkelerle yapmış olduğumuz ikili anlaşmalar, yatırımcının önünü açacaktır. 15 Haziran 2010 tarihinde Ankara’da imzalanan ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Senegal Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması’, Temmuz 2012’de yürürlüğe girmiştir. Senegal’le ticari ilişkilerin geliştirilmesi için özel sektör kuruluşları orada her yıl iş forumları düzenlemektedir. Ekonomi Bakanlığı desteğiyle ihracatçı birlikleri ise Türkiye’deki fuarlar sırasında Senegalli işadamlarını ağırlamaktadır. Ülkemizde düzenlenen Türkiye-Afrika ve Türkiye-Dünya dış ticaret köprülerine Senegal her yıl üst düzey katılım gerçekleştirmektedir.” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.