REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Türkiye ve Dünya Gündemine Bakışlar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Türkiye ve Dünya Gündemine Bakışlar
1.194
05 Ekim 2013 - 18:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof.Dr. Mehmet Öz, demokratikleşme paketi ile özel eğitim kurumlarda anadilde eğitim verilmesi hakkı tanındığını belirterek, “Bugün özel okullarda başlayan anadilde eğitim, yarın devlet okullarına gidecektir.” dedi.

Türk Ocakları Samsun Şube Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Türkiye ve dünya gündemine bakışlar’ konulu konferans programına Türk Ocakları Genel Başkanı Prof.Dr. Mehmet Öz konuşmacı olarak katıldı. Etkinliğe katılanlar konferans öncesi küçük yaşta bir öğrencinin eşliğinde ‘andımızı’ hep bir ağızdan okudu.

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof.Dr. Mehmet Öz, ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunduktan sonra demokratikleşme paketine değindi. Mehmet Öz demokrasi paketinde yer alan özel okullarda anadilde eğitim verilmesi, andın okullardan kaldırılması gibi konuların daha önce kamuoyunda tartışıldığını hatırlatarak, “Pakette şaşırılacak birşey yok. Ancak özel okullarda anadilde eğitim verilmesi konusu en çok tartışılması gereken konudur. Ayrı okullarda ana dilde eğitim verilerek sonra bir milleti nasıl oluşturacaksınız? Bugün özel okullarda başlayan anadilde eğitim, yarın devlet okullarına gidecektir. PKK’nın talepleri bu yöndedir. Bağımsızlık talebi isteyen bir örgüt ne yapılırsa yapılsın tatminsizlik içerisinde hareket edecektir. PKK’lıların Türkiye’den çekilmesi gibi bir durum yoktur. Çözüm süreci sonrası örgüte katılımın arttığını Türkiye’nin en yetkili ağızlarından öğrendik” diye konuştu.

Türkiye’nin Suriye ile ilgili uyguladığı politikayı yanlış bulduğunu söyleyen Öz, “Türkiye Suriye’de uygulamak istediği politikayı uygulayamamıştır. Türkiye hesabını iyi yapamadı. Bunun sonucunda Türkiye’nin üzerinde mülteci yükü oluştu. Tabi ki onlar da bizim kardeşimiz. Ancak, Suriye’de Müslümanlar tekbir getirerek birbirini boğazlıyor. Türkiye’nin İslam Dünyasına yönelik uyguladığı bu tür politikalarda daha dikkat etmesi gerekirdi.” ifadelerini kullandı.

 

CİHAN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.