REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Ünlü Sanatçılar “Ms” İçin Samsun’da

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ünlü Sanatçılar “Ms” İçin Samsun’da
2.747
15 Mart 2014 - 14:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Multipl Skleroz (MS) hastalığına dikkat çekmek ve MS’li bireylere yol arkadaşlığı yapmak üzere hazırlanan “GülüMSeten Turne” projesi Samsun’daki ilk toplantısıyla yola çıktı.
Novartis, Türkiye MS Derneği iş birliği ile “GülüMSeten Turne” projesine imza attı. Samsun’da ünlü sanatçılar Dolunay Soysert, Özgür Ozan ve Ferdi Akarnur’un katılımıyla MS’li bireylere yol arkadaşlığı yaparak onlara en doğru bilgiyi ulaştırmayı amaçlayan “GülüMSeten Turne” projesinin ilk toplantısı Mavi Işıklar Eğitim Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi ve Kampı’nda gerçekleşti.
Samsun Klinik MS Derneği ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Terzi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda projeye destek veren ünlü sanatçılar Dolunay Soysert, Özgür Ozan ve Ferdi Akarnur yaptıkları skeçlerle hastalık hakkında önemli bilgileri eğlenceli bir yöntemle seyircilere aktaracak.
Türkiye’de yaklaşık 40 bin MS hastasının bulunduğunu söyleyen Doç. Dr. Murat Terzi, “Samsun Klinik MS Derneği olarak şehrimizde bu denli faydalı bir organizasyonun gerçekleşmesinden ve projenin bir parçası olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. MS günümüzün en önemli hastalıklarından biri. Türkiye’de yaklaşık 40 bin MS’li birey olduğu tahmin ediliyor. Ancak hastalıkla ilgili bilincin yeterli olmadığını görüyoruz. Bundan hareketle MS’li bireylerin yanında olduğumuzu göstermek ve onlara yol arkadaşlığı yapmak adına bu projeye hepimiz bir şeyler kattık. Umarız ‘Gülümseten Turne’ MS tanısı almış tüm arkadaşlarımızın doğru bilgiye ulaşmasına katkı sağlar” dedi.
MS hastalığına yakalanmış olan insanların yalnız olmadıklarını onlara hissettirmek gibi dertlerinin olduğunu belirten ünlü oyuncu Dolunay Soysert, “Onlara bir yol arkadaşlığı sağlamak, çevresindeki insanları bilinçlendirerek bunun hayat engelleyici ya da hayatın çok ciddi anlamda kalitesini düşürecek yaşam şekli olmadığını, bilgiyi olabildiğince çok insana verebilmek gibi bir derdimiz var” diye konuştu.
Atatürk’ün ilk ayak bastığı Samsun’da ilk gösterilerini yapacaklarını söyleyen ünlü oyuncu Özgür Ozan, “MS’li hastalar için yaptığımız skeçlerle bu hastaların sıkıntıları ve sorunları anlatırken hastalığın altını çizmiyoruz, hastalıkla mücadele edilmesi gerekenlerin altını çiziyoruz” şeklinde konuştu.
Mavi Işıklar Eğitim Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi ve Kampı’nda engelliler verilen hizmetten dolayı duygulanan ve gururlandığını ifade eden ünlü oyuncu Ferdi Akarnur, “Samsun’da bu tesis zannediyorum Türkiye’de tek ve Avrupa’da da 2 tane varmış. Ben bundan gurur duydum” açıklamasında bulundu.
“GülüMSeten Turne” projesi Türkiye’nin 12 farklı şehrinde gerçekleştirilecek.

MS1

MS2

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.