REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Vedat Yılmaz, “İki başkan da ‘kirli çamaşırları’ döküyorlar”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vedat Yılmaz, “İki başkan da ‘kirli çamaşırları’ döküyorlar”
1.742
11 Mart 2014 - 14:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Yılmaz, seçim başladığından beri belediyede başkanlık yapmış son iki başkanın yolsuzluk ve harcamalar konusundaki ‘atışmalarını’ ibret ve utançla izlendiğini söyledi

İlkadım Belediyesi MHP’li Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş ile AK Parti’li Belediye Başkan adayı ve İlkadım eski Belediye Başkanı arasındaki ‘yolsuzluk, belediye borçları ve usülsüz harcama’ iddialarına CHP İlkadım Belediye Başkan adayı İnşaat Mühendisi Vedat Yılmaz, tepki gösterdi. Yılmaz, “İlkadım Belediyesi ne kadar kötü yönettiklerini, harcamalardaki usulsüzlük iddialarını anlatıp, birbirlerinin kirli çamaşırlarını döküyorlar” dedi.

Belediyenin iyi yönetilmediğini ve akçeli işlerde usulsüzlük olduğu yolundaki iddiaların iki dönemin belediye başkanına kadar uzandığının en büyük kanıtının iki başkan adayının ve partilerinin yaptığı açıklamalarla ortaya çıktığını söyleyen CHP’li Yılmaz, “Bakın neler anlatıyorlar. MHP’li mevcut Belediye Başkanı diyor ki; ‘bu belgelerde mi yalan. Belediyeyi devraldığımızda her şey hacizliydi. 80 milyon lira borçla devraldık. İşçinin belediye çalışanının maaşları ödenmiyordu. Çok zor günler geçirdik’. Sonra eski Belediye Başkanı olan AK Partili Belediye Başkan adayı Erdoğan Tok çıkıyor, ’96 trilyon borcu nasıl yaptın. Ne hizmet yaptın. Çık ortaya açıkla bu kadar para nereye gitti” diye karşılık veriyor. Bu da yetmiyor AK Parti İlçe Başkanı bu kez çıkıyor, “Müfettiş Başkan çık açıkla şu kadar parayı ne yaptın. Kime verdin, nasıl verdin. Açıkla, yoksa biz açıklarız’ diyor. Yani anlayacağınız kirli çamaşırları döküyorlar. Tut birini ötekine vur. İkisi de aynı” diye konuştu.

İLKADIMLI SİZİN HALİNİZİ İZLİYOR
AK Parti ve MHP Belediye Başkan adaylarının, birer dönem belediye başkanlığı yapmasına rağmen hizmet anlatma yerine İlkadımlı seçmenin karşısına ‘tencere dibin kara’, ‘senin ki benden kara’ gibi söylemlerle çıktığını ifade eden Yılmaz, iki adayın açıklamalarını eski bir belediye başkanı olarak ibret ve utançla izlediğini öne sürdü. Yılmaz şöyle devam etti: “İşte İlkadımlı halkım, sizleri bunlar yönetti. Ve yine bu yönetime talipler. Neden yine bir diğerinin usulsüz harcamaları, yolsuzluk iddialarını belgelendirmek ve çekişmenin devamı için mi. İlkadım’ın kaybedecek zamanı yok. İkisinin de yapabileceği bir hizmet yok. Onlar, durumu kurtarmaya çalışıyorlar. İlkadım İlçesi eski hesapların görüleceği yer değil. Hizmet bekleyen bir ilçe. 323 bin kişi hizmet olarak ne getireceksiniz onu merak ediyor. Eğer suç işlemişlerse savcılık şurada. Yapın şikayetinizi gereği yapılsın. Seçime kadar bekletilen bu dosyaların niyeti belli. Ama sonuçta ikisinin de yönetim şeklini anlamış oluyoruz. Dosyayı sür, eski defterleri aç seçimi kazan. Yok öyle yağma. İlkadım’lı uyandı artık. Sokaktaki seçmen de sizlerin ‘ortaya döktüğünüz kirli çamaşırlarınızı izliyor’.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.