REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atakum ve Samsun Haberleri

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Yusuf Ziya Yılmaz’dan Adaylık Sonrası İlk Açıklama

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yusuf Ziya Yılmaz’dan Adaylık Sonrası İlk Açıklama
1.404
03 Aralık 2013 - 13:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti, Samsun’da Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile devam kararı aldı. Parti grup toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamayla adaylığı kesinleşen Başkan Yılmaz, Samsun halkına hizmet etmeye devam edeceği için büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, 19 Mayıs 1919’da milli mücadelenin ilk adımının atıldığı kenti, 100. yıl dönümü olan 2019’a farklı vizyon ve projeksiyonlarla hedeflerine ulaştıracaklarını söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde 4. kez başkanlık yapmak için aday adayı olan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti’den adaylığı kesinleşmesinden sonra ilk açıklamasını Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) yaptı. 2014-2019 döneminin Samsun’a hizmet anlamında kendisi için farklı bir önem taşıdığını ifade eden Başkan Yılmaz, Büyükşehir Yasası ile 17 ilçe 980 mahallede büyük farklı bir değişim ve dönüşüm süreci başlatacaklarını kaydetti. 2014-2019 döneminde Samsunlulara hizmet edeceği için büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, “Dikkat ederseniz yeni dönem belediye başkanlığım Samsun için önemli bir tarihi kapsıyor. Allah nasip ederse Samsun’u 19 Mayıs 2019’a taşıyan belediye başkanı olacağım. 19 Mayıs 1919’un 100. yıl dönümü olan 2019, Türkiye’nin bütün şehirleri için önemli ama Samsun için bu önemi çok daha farklıdır. Nasıl ki her 19 Mayıs bayramı Samsun’da farklı kutlanıyorsa, 2019 da Samsun, çok farklı olacak. Ülkemizin 2023 vizyonu varsa Samsun’un da 2019 vizyonu var. Bu vizyonun fotoğrafını, öngörülerini ve projeksiyonlarını önümüzdeki günlerde daha net ortaya koyacağız.” dedi.

“EN ÜCRADAKİ MAHALLE ŞEHİRDEKİ YAŞAM KONFORUNA KAVUŞACAK”
Samsun’un Büyükşehir Yasası ile 17 ilçe ve mahalleye dönüşecek 980 köyüyle topyekün değişip gelişeceğini anlatan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Şehir merkezindeki bir mahallede oturan bir vatandaş hangi imkanlardan yararlanıyorsa, belediye hizmetlerini alıyorsa mahalle olacak 980 yerleşim yeri de aynı yaşam konforunu, aynı yerel yönetim hizmetlerini talep etme hakkına sahip olacak. Bu çok büyük vizyon, yeni bir yerel yönetim anlayışıdır. İnşallah önümüzdeki günlerde bu projeksiyonların somut çıktılarını paylaşacağım. Ama bunların çoğu muhakkak ki merkezi hükümetin imkanları ile olacak. 2019 hedeflerine giden süreci merkezi hükümet ve yerel yönetim imkanlarını bütünleştireceğiz. Çünkü artık 17 ilçeyi kapsayan ölçekte hizmet vereceğiz. Samsun artık doğu-batı istikametinde Akçay’dan Kanlıçay’a kadar 200 kilometrelik, güneyde de Vezirköprü’nün en uzak köylerini içine alacak 150 kilometrelik derinliği de olan 1 milyon hektarlık 10 bin kilometrekarelik bir şehir. Samsun’u artık böyle anlıyoruz artık.” şeklinde konuştu.

“TAKTİR EDİLECEK SAMSUN HALKIDIR”
Halkın desteğini ve oyunu artırarak 4. kez başkan seçilmek isteyen Yusuf Ziya Yılmaz, kendisine gösterilen teveccühe layık olmaya çalıştığını vurguladı. Samsunluların desteğini 30 Mart seçiminde de artırarak göstereceğine inandığını bildiren Başkan Yılmaz, şunları söyledi: “Bana yönelik bir teveccüh yıl ve yıl giderek artan oranda devam ediyorsa bu çok güzel. Ben sonuçta bir faniyim ve insanım. Olumlu veya olumsuz yanlarım da vardır. Ama Samsun halkı çok kadirbilir, kıymet bilirdir. Herkes gibi benim de zaaflarım vardır, ama Samsun halkı benim olumlu yanlarımı da olumsuz yanlarımı da hiçbir ön yargı ve hiçbir suni müdahale olmaksızın, bütün objektifitesiyle ortaya koyuyorsa eğer, bu Samsun halkının ne kadar objektif değerlendirme potansiyeline sahip olduğunu gösterir. Öngörüsü ile kendisini cilalayıp parlatan, işi insanların değer yargılarının üzerine bir takım sünni empozeler koyarak insanları olmayan oranda pompalayan anlayışların tümünün ne kadar geçersiz olduğunu ortaya koymuştur. Takdir edilecek kesim, gerçek boyutlarıyla, gerçekten var olan değerleriyle tarif edip değerlendirebilen Samsun halkıdır. Halkımızın bize yönelik bu teveccühünün giderek artan oranda sonuç çıkaracağını, seçimden sonra göreceğiz. Hakikaten de Samsun’u bugün bulunduğu konumdan daha iyi bir konumlara götürmeye dönük olan, halkımızın bizimle ilgili oluşmuş olan inancı ve güvenine layık olmaya çalışıyorum, bunu en güzel şekilde büyütüp geliştirmek için daha fazla gayret edeceğim.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.